Статті

Чим загрожує надмірна вага, наслідки ожиріння, профілактика ожиріння

Чим загрожує надмірна вага, наслідки ожиріння, профілактика ожиріння

Насамперед, надмірна вага напевно у кожного, їм володіє, викликає невдоволення. Надмірна вага навіть може стати причиною депресії і низької самооцінки. І тут грають роль не тільки людські забобони, але і дійсно реальне незручність: труднощі в підборі красивою і зручного одягу, невдоволення своїм зовнішнім виглядом, і проблеми зі здоров'ям, що виникають при цьому стані.

Може для когось повнота і є символом здоров'я, виходячи зі зворотного поняття, що худоба - це неміч, яку неодмінно треба поправити посиленим харчуванням. Спробую тоді в цьому переконати. Я абсолютно не маю забобонів в цьому питанні, і не стану стверджувати, що надмірна вага - це не красиво і не естетично (я проти загону людини у вузькі рамки 90х60х90). Але коли ваги починає зашкалювати, а співвідношення ваги і зросту значно порушується, це вже загрожує негативними наслідками у плані здоров'я.

Наслідки ожиріння - серцево-судинні захворювання

Якщо вага починає перевищувати норму більш, ніж на 10%, починає зростати вірогідність інсульту, коронарної недостатності та інших захворювань серця. Підвищується тиск, рівень холестерину, накопичується глюкоза, тому що клітини стають нездатними її розщеплювати. Навіть у стані спокою при зайвій вазі навантаження на серце підвищена.

Наслідки ожиріння - респіраторні захворювання

Зайва вага, а тим більше ожиріння, ускладнюють роботу органів дихання. Велика ймовірність придбання синдрому апное (зупинка дихання під час сну). Розвивається хропіння, втома, з'являються болі в області серця.

Наслідки ожиріння - цукровий діабет

У десять разів частіше у людей з надмірною вагою зустрічається цукровий діабет. У порівнянні з людьми з нормальною вагою.

Помічено явний зв'язок між надлишковою вагою і діабетом другого типу (інсулінонезалежний). Ризик цього захворювання збільшується при зайвій вазі в сорок разів.

Наслідки ожиріння - гіпертонія

Високий тиск у три рази частіше зустрічається у людей з надмірною вагою. А гіпертонія є фактором ризику захворювань серця.

Наслідки ожиріння - гормональні порушення

При зайвій вазі відбуваються різні гормональні порушення. Виникає преддіабетіческое стан, коли організму для регулювання рівня глюкози потрібно все більше інсуліну. Рівень гормону росту знижується. Розвиваються дисгормональні порушення, що загрожують порушенням менструального циклу або імпотенцією. У чоловіків часто знижується рівень тестостерону, а у жінок, навпаки, рівень тестостерону підвищується, а рівень прогестерону знижується.

Наслідки ожиріння - хвороби жовчного міхура

При надмірній вазі значно підвищується ризик появи в жовчному міхурі каменів. Збільшується ризик раку жовчного міхура, панкреатиту.

Наслідки ожиріння - рак

У повних людей частіше зустрічається рак жовчного міхура, підшлункової залози, прямої кишки, печінки і нирок. Також майже вдвічі збільшується смертність від раку.

Наслідки ожиріння - поперекові болі

При зайвій вазі підвищується навантаження на суглоби і спинні і стегнової м'язи, що призводить до появи болів у спині. Уражуються суглоби і хребет. Не витримують навантажень і руйнуються міжхребцеві диски. Розвивається радикуліт.

Наслідки ожиріння - подагра і артрит

Навантаження на суглоби при надмірній вазі значно збільшується, що приводить до розвитку остеоартриту, особливо в колінах. Однією з форм артриту є подагра, яка зазвичай вражає великий палець, і зустрічається вона найчастіше у повних людей.

Наслідки ожиріння - рак грудей

При зайвій вазі тіла збільшує ризик появи раку грудей.

Наслідки ожиріння - рак простати

У повних чоловіків ризик появи раку простати вище, ніж у чоловіків з нормальною вагою.

Коли нормальна вага підвищується на 10%, скорочується життя на 14%. А якщо вага підвищується на всі 20%, то життя скорочується вже на 45%.

Як запобігти ожирінню, профілактика ожиріння

Необхідно переглянути свій спосіб життя, розумно розподіливши харчування і обов'язково додавши фізичне навантаження, ту, яка подобається і приносить задоволення. Адже найбільш частою причиною є невідповідність між надходженням калорій і їх витратою - переїданням і низькою фізичною активністю.

Самим ефективним, доступним і простим видом фізичного навантаження можна назвати щоденну півгодинну ходьбу в швидкому темпі.

Харчуватися потроху, п'ять разів на день. І не забувати, що п'ять кілограм легше скинути, ніж п'ятнадцять або двадцять. Так що дбати про себе потрібно якомога раніше, щоб непомітно для себе не перетворитися на людину-міхура.

Коли потрібно бити на сполох?

Тоді, коли до звичайного Вашій вазі додалося п'ять кілограм. Розрахуйте індекс маси свого тіла: вага в кілограмах розділите на ріст в метрах, зведений у квадрат. Отримана сума називається індексом маси тіла. Якщо вона коливається від 18,5 до 25 - це нормально. Надлишкова маса починається вже від показників 25-30, а понад 30 - це і зовсім вже ожиріння. Не потрібно звалювати ожиріння і надмірна вага на гени: вони в них винні тільки в одній чверті випадків. У трьох чвертях залишилися винний неправильний спосіб життя: харчування, відпочинок, відсутність фізичної активності.

Як правильно харчуватися?

Відмінний варіант - поєднання овочів з нежирним м'ясом або з рибою.

Повністю відмовтеся від фаст-фуду.
Основою харчування повинні стати важко засвоювані вуглеводи: крупи, макаронні вироби групи А, хліб грубого помелу, овочі, бобові, ягоди та фрукти.
Найбільш корисними є овочі в будь-якому вигляді. Вони містять багато клітковини і корисних вуглеводів.
Дуже корисні й нежирні сири, інші молочні та кисломолочні продукти. Вони, а також овочі, ідеально підходять для вечірнього прийому їжі, яким потрібно замінити повноцінну вечерю.
Пильна увага потрібно звернути на розмір порції, а також на калорійність продукту.
Потрібно до мінімуму звести вживання майонезу, ковбасних виробів, вершків, горіхів, насіння, тортів, чіпсів та інших продуктів з високим вмістом жиру.
Не рекомендуються солодкі напої, варення, кондитерські вироби, цукор - продукти, що містять легко засвоювані вуглеводи.

У результаті правильного харчування і підвищення фізичної активності, Ваш організм отримає:

поліпшення жирового і вуглеводного обміну;
поліпшення роботи серцево -судинної системи;
зменшення болю в суглобах і хребті;
зменшення набряків та задишки;
поліпшення загального самопочуття.